jakie elektronarzedzia dla profesjonalistow

jakie elektronarzedzia dla profesjonalistow

ACL Injury – The 5 najczęstszych przyczyn

Środki ACL między 31 do 35 mm długości i jest uważana wytrzymać prawie 500 funtów ciśnienia przed awarią lub rozdarcia. normalna działalność stosuje około 100 lbs życie ACL. ACL może wytrzymać do 25% wydłużenie bez porażki u młodszych i zdrowych dorosłych.

Hiperprzeprostna kolanowego i przyśrodkowej obrotów goleni stosuje największą ilość siły na ACL. Te same pozycje umieszczać również ACL na najwyższego ryzyka rozerwania lub pęknięcia. Hiperprzeprostna kolana jest nadmierne prostowanie kolana, która wymusza piszczelową zbyt do przodu w stosunku do kości udowej. Medial obrót kości piszczelowej jest nadmierne wewnątrz toczenie kości piszczelowej.

Urazy bezstykowe vs. Urazy Kontakt

Gdy ACL podtrzymuje siły poza jego zdolności, rozdarcia lub pęknięcia ACL występuje. Uraz jest powszechnie poniesione z jednego odcinka, choć powtarzalne szczep do listy ACL mogą również powodować szkody. ACL jest rannych głównie poprzez dwa mechanizmy obrażeń bezkontaktowych i kontaktu.

Urazy bezstykowe

Najczęstsze mechanizmy urazów ACL bezkontaktowych obejmują:

1. Sadzenie i cięcie – nagłe lub nagła zmiana w kierunku lub prędkości ze stopą stałą na ziemi

2. Prosta kolana lądowania – stopa uderza w ziemię z kolanem prosto

3. One-step-stop lądowania z kolanem w przeprostu – noga nagle http://poradniastopy.pl/choroba-stop/klamry-wrastajace-paznokcie/ zatrzymuje się osoby z kolana w pozycji wyprostowanej nadmiernie

4. pivot-shift – gwałtowne spowolnienie następuje szybki obrót w jednym kierunku z nóg zamocowane na ziemi; Najczęstszym mechanizmem urazu

W takich sytuacjach, wyniki urazów ACL z zastosowaniem sił pośrednich do kolana. I tak, urazy te są klasyfikowane jako urazów bezdotykowych. Mechanizmy bezstykowe występują w 70 do 80% łzy ACL. Mechanizm pivot-shift jest najczęściej uraz bezkontaktowy. Częstość występowania bezkontaktowych urazów ACL w sportsmenek jest pomiędzy 4- i 6-krotnie wyższe niż u samców sportowców.

Artykuł dzięki: